bip2.jpg
Rekrutacja do przedszkola.png
kubusiowi.JPG
szkola w  ruchu.jpg
logo_eTw.png
akademia_wyobrazni.png
logo chronmy dzieci.png
Godło baner.jpg
Wyszukiwarka
Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
13 14 15 16 17 18 19
Czwartek, 23.01.2020
Miejsce: Urząd Miasta Rypin,ul. Warszawska 40, Sala sesyjna
Poniedziałek, 20.01.2020
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
Akademia zdrowego przedszkolaka

 

Przedszkole dołączyło do I Akcji w roku szkolnym 2017/18  w ramach Ogólnopolskiego Programu Zdrowotnegdo  „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” pod hasłem:
                                 
                                 „Zdrowa Rodzina-Szczęśliwa Rodzina”

Dwie grupy przedszkolne: Pszczółki i Motyle podejmą się działań w ramach realizacji tego programu.
Akcja ta poświęcona jest tematyce zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.
Składa się z 6- częściowego scenariusza przygotowanego w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu żywienia dzieci, bazuje na aktualnie obowiązującej Piramidzie Żywienia i Aktywności fizycznej dla dzieci i młodzieży.
Dorosłych tzn. rodziców czy personelu przedszkola też nie pozostawiamy bez opieki.
Zespołowi Akademii Zdrowego Przedszkolaka zależy również na szeroko rozumianej edukacji żywieniowej również dorosłych, bo dzięki ich wysiłkowi dzieci mają szansę na długie, szczęśliwe i zdrowe życie.
Współpracująca z Akademią Zdrowego Przedszkolaka firma Lionfitness proponuje dorosłym bezpłatny dostęp do diet, treningów on-line, wsparcia trenerów i dietetyka.

                                      Koordynator Akcji : Elżbieta Kijewska

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Akademia Zdrowego Przedszkolaka powstała jesienią 2010 roku. Celem nadrzędnym działalności Akademii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin. Akademia upowszechnia wiedzę w zakresie zasad prawidłowego żywienia, aktywnego wypoczynku oraz umiejętności budowania trwałych, pozytywnych relacji w rodzinie. Zgodnie z ideologią Akademii w naszych scenariuszach przeznaczonych dla nauczycieli nie zabraknie tematyki zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, ekologii, higieny oraz inteligencji emocjonalnej.

Partnerami popierającymi działania Akademii są m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Matki i Dziecka, SGGW, Polskie Towarzystwo Dietetyki, Agencja Rynku Rolnego, Straż Pożarna, WOPR, Miasto Stołeczne Warszawa i wiele innych.

Nasze przedszkole włączyło się w roku szkolnym 2016/2017 w Akcję XVI „Z Janem Brzechwą o zdrowiu”.

Poprzez analizę jego twórczości oraz organizację zabaw i  warsztatów dzieci zdobędą  praktyczną  wiedzę  na temat   profilaktyki  otyłości,  jak prawidłowo dbać o ząbki i co warto jeść aby były one zdrowe. Będziemy zachęcać dzieci do  wybierania  sezonowych  warzyw  i  owoców, tak aby naturalnie wzmocnić odporność przed zimą.

 

Program będą realizowały trzy grupy: Pszczoły, Ważki, Motyle.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się