pm3_2.jpg
           
grafika
Akademia Aquafresh

                    Przedszkolaki z „Niezapominajki” w Pastusiowej Krainie

 

Przedszkole nasze włączyło się w realizację Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Dla Przedszkolaków – Akademia Aquafresh.

W ramach zajęć edukacyjnych programu, które oparte są na zabawie, dzieci miały okazję nauczyć się jak dbać o prawidłową higienę jamy ustnej.

Dzięki ciekawym pomocom dydaktycznym takimi jak: sylwety pastusiowych bohaterów, scenariusze zajęć dla nauczycieli, płyta DVD zawierająca filmy edukacyjne, bajki czytane przez Ewę Chotomską oraz materiały do druku dla dzieci realizacja programu zainteresowała najmłodszych. Rodzice otrzymali tabelę mycia ząbków oraz instrukcję – jak prawidłowo szczotkować zęby. Przez cały miesiąc czuwali nad porannym i wieczornym myciem zębów przez swoje dzieci. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie dzieci otrzymały Odznakę Billyego-najstarszego bohatera Pastusiowej Krainy.

Podczas realizacji programu przedszkolaki dowiedziały się jak często należy zmieniać szczoteczkę do zębów oraz zapoznały się z rozwojem zębów mlecznych.

Przekonały się, że wizyta u dentysty może być przyjemna.

Sylwety pastusiowych bohaterów towarzyszyły dzieciom podczas codziennej zabawy  w teatrzyku przedszkolnym. Przedszkolaki wykonały wspólnie pracę plastyczną z Pastusiami na konkurs PCK -Ratuj życie i zdrowie.

Nadrzędnym celem prowadzonych zabaw było zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej. Statystyczny sześciolatek posiada średnio pięć zębów zaatakowanych próchnicą. Jest to wynikiem min. złych nawyków higienicznych i wielu zaniedbań.

Celem „Akademii Aquafresh” jest zmiana tego stanu rzeczy. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom angażującym nie tylko dzieci, ale również nauczycieli i rodziców uda nam się wykształcić w dzieciach nawyk codziennego dbania o higienę jamy ustnej.

 

 Aqafresh

 

Koordynator programu w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Niezapominajka”-
E. Kijewska

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się