pm3_2.jpg
           
"PRZEDSZKOLANDIA" – Spartakiada Przedszkolaków

"PRZEDSZKOLANDIA" – Spartakiada Przedszkolaków

 

Przedszkole Miejskie Nr 3 "Niezapominajka" od 2008 roku jest organizatorem Spartakiady Przedszkolaków "Przedszkolandia" dla trzech miejskich przedszkoli znajdujących się na terenie miasta Rypin.

W sportowych zmaganiach biorą udział 11 osobowe drużyny zawodników w wieku 6-7 lat z trzech przedszkoli miejskich. Towarzyszą im opiekunowie, kibice, rodzice. Każda drużyna posiada jednolity strój sportowy, własny emblemat z nazwą przedszkola oraz specjalnie na tę imprezę przygotowane okrzyki sportowe.         Rywalizacja odbywa się w różnych konkurencjach sportowych dostosowanych do wieku i możliwości dzieci np: "piłka nad głową", "przewróć – postaw" – zabawa z pachołkami, przenoszenie woreczka na głowie, wyścig z miotłą "Baby Jagi" oraz skoki na piłkach kangurkach.

Celem przedsięwzięcia jest działanie na rzecz rozwijania aktywności ruchowej dzieci oraz jednoczenie placówek przedszkolnych działających na terenie miasta. Impreza popularyzuje zdrowy i bezpieczny styl życia oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Służy wzmacnianiu wiary dziecka we własne siły, przygotowuje do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami.

Wszystkie drużyny otrzymują puchary i dyplomy, a każdy zawodnik pamiątkowy medal i niespodziankę w postaci nagrody rzeczowej. Impreza cieszy się wielkim zainteresowaniem i uznaniem środowiska lokalnego.

 W styczniu 2014 roku Przedszkole Miejskie Nr 3 "Niezapominajka" - za Spartakiadę Przedszkolaków zostało wyróżnione w kategorii ”Inicjatywa Sportowa”. Organizatorem  konkursu był Burmistrz Miasta Rypin.              

Kolejna Spartakiada Przedszkolaków – "PRZEDSZKOLANDIA" już 21 czerwca 2014 roku.                     

 

 

                                                                                     Lucyna Wojciechowska

Spartakiada

Spartakiada

Spartakiada

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się