pm3_2.jpg
           
Edukacja zdrowotna

W Przedszkolu Miejskim Nr 3 „Niezapominajka” w Rypinie treści edukacji zdrowotnej przewijały się w kilku obszarach działalności.

 

  • Cyklicznie organizujemy „Urodziny marchewki” oraz „Dzień  jabłka”, promując wśród dzieci zdrowe odżywianie.
  • Edukacja zdrowotnaW roku szkolnym  2013/2014  przystąpiliśmy do  realizacji projektu „5 porcji warzyw, owoców lub soku”.  Realizowaliśmy scenariusze proponowane przez organizatorów akcji. Dzieci poznały owoce, warzywa pięcioma zmysłami. Wiedzą, jak ważna jest rola witamin dla ogólnej sprawności organizmu.
  • Uczestniczyliśmy w programie „Mamo, tato wolę wodę”, dzieci poznały rolę wody                   w przyrodzie i życiu człowieka. Rozwijały ogólną sprawność ruchową w zaplanowanych zabawach sportowych, także ze współzawodnictwem.

  • WychodząEdukacja zdrowotnac naprzeciw zdrowemu  odżywianiu -  w każdy pierwszy czwartek miesiąca organizowany jest „Kuchcik Mały” - dzieci  samodzielnie przygotowują „zdrowe” kanapki                       z produktów warzywnych, nabiału  itp. Wiedzą, że zdrowe odżywianie jest ważne dla dobrego samopoczucia i ogólnej tężyzny fizycznej dziecka. Przełamują w ten sposób niechęć do warzyw i otwierają się na nowe różnorodne smaki.

  • Wiele radości przysparza dzieciom  samodzielne wykonanie szaszłyków owocowych, surówek oraz sałatek warzywno – owocowych. Jest to świetna okazja do przezwyciężania niechęci do spożywania owoców i warzyw.

  • Edukacja zdrowotna

    Systematycznie organizujemy „Dzień Sportu”. Dzieci mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach ruchowych.

 

Opracowanie: Gabriela Zglinicka

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się