pm3_2.jpg
           
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Środa, 26.03.2014
grafika
Środa, 26.03.2014
grafika
Środa, 26.03.2014
grafika
Środa, 26.03.2014
Pasje i zainteresowania przedszkolaków

 Wiek przedszkolny to okres, w którym ujawniają się różne pasje, uzdolnienia i zainteresowania. Należy je jak najwcześniej rozpoznać i rozpocząć pracę nad ich rozwijaniem. Zgodnie z podstawą programową należy rozwijać różne aktywności dzieci, w tym również fizyczną.

Nasze przedszkole to placówka otwarta na potrzeby dzieci i rodziców, promująca zdrowy tryb życia, rozwijanie sportowej pasji od najmłodszych lat.

W ramach Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” w naszym przedszkolu organizowane są spotkania promującymi aktywny tryb życia rodzicami.

  • Jeden z nich prowadził zajęcia z aerobiku przy muzyce dla chętnych dzieci. Rodzice otwarci na potrzeby swoich pociech posyłają je na dodatkowe zajęcia baletu.
  • Nauczyciel wychowania fizycznego w szkole- również rodzic naszego przedszkolaka - zaszczepił zainteresowanie piłką nożną wśród chłopców. Wielu naszych wychowanków należy do Dziecięcej Akademii Piłkarskiej i odnosi liczne sukcesy. (Trenerem–jest również rodzic naszego wychowanka).
  • Kolejny rodzic promujący zdrowy tryb życia i współpracujący z nami jest partnerem inwestycji rypińskiego skateparku.
  • Dzieci z przedszkoli i szkół rypińskich rozwijają tam swoje pasje sportowe na deskorolkach i łyżworolkach.
  • Współpracując z Rypińskim Centrum Sportu, przedszkole zachęca dzieci i rodziców do spędzenia czasu wolnego w sposób aktywny. Rodzice zapisują dzieci do szkółek pływackich i Klubu Pływackiego SEJWAL. Nasza wychowanka wraz z tatą brała udział w Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim „Otyliada 2014”, została wyróżniona w kategorii „najmłodszego uczestnika”.

Czas wolny spędzony z rodziną jest okazją do wspólnego przeżywania, poznawania, doświadczania i odkrywania.

Nauczyciele z Niezapominajki promujący zdrowy styl życia wśród dzieci- cieszą się z sukcesów odnoszonych przez wychowanków i absolwentów.

 

E. Kijewska

M. Rutkowska

G. Zglinicka

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się