pm3_2.jpg
           
Aktywność z udziałem rodziny

W zakresie aktywności w gronie rodziny w Przedszkolu Miejskim Nr 3 „Niezapominajka” w Rypinie odbywają się takie spotkania jak: święto rodziny – „Mama, Tata i Ja”, „Dzień Babci i Dziadka” oraz okolicznościowe pikniki rodzinne – „Imieniny Niezapominajki”, „Święto Pieczonego Ziemniaka”.

Aktywność z udziałem rodziny

Te spotkania niewątpliwie wzmacniają więzi emocjonalne dziecka z rodziną, integrują członków rodziny z przedszkolem oraz stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu.

W czerwcu 2013 roku odbył się w naszym przedszkolu Piknik Rodzinny „Mama, Tata i Ja”. Dzieci z przejęciem wystąpiły z wierszykami, śpiewały piosenki o rodzinie oraz tańczyły dla swoich rodziców. Występy przedszkolaków bardzo się podobały (tym bardziej, że niektórzy po raz pierwszy mieli okazję je oglądać). Po występach wszyscy przeszli do ogrodu przedszkolnego, gdzie rodziny uczestniczyły w przeróżnych konkurencjach sportowych. Gorący doping prowadzącej i widowni pomagał i zachęcał do udziału wszystkie rodziny. Gromkie oklaski dla uczestników konkursów świadczyły o wspaniałej zabawie. Rodzice na chwilę mogli wyjść ze swej roli i wspólnie ze swoimi pociechami bawić się jak dzieci. Wśród rozgrywanych konkursów warto wspomnieć o takich konkurencjach jak „Ostrożnie nieś dziecko w hamaku”, gdzie rodzice musieli bezpiecznie przetransportować hamak z dzieckiem na linie mety, przeciąganie liny lub zabawa „Która drużyna lepsza ?”- przerzucanie woreczków na linię przeciwnika. Walka była zacięta      a rywalizacja ogromna. We wszystkich konkursach, każdy był zwycięzcą. Po wyczerpujących swawolach zostało rozpalone ognisko, na którym były pieczone kiełbaski.

Aktywność z udziałem rodziny

Bardzo ważnym świętem na stałe wpisanym w repertuar imprez przedszkolnych jest Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu,  bo przecież jest to święto babć i dziadków.

W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci przygotowały piękny program artystyczny, w większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno - muzycznego, obdarowaniu gości upominkami dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce.  Dziewczynki tańczyły ze swoimi dziadkami, a chłopcy z babciami. Następnie odbył się konkurs, który polegał na tym, że babcia lub dziadek, mając zawiązane oczy, musieli po głosie rozpoznać swoje wnuczęta. Trudnym zadaniem był konkurs „Taniec z balonem”, gdzie babcie i dziadkowie musieli tańczyć tak, aby balon nie opadł na podłogę. Był też taniec wnucząt i dziadków na gazecie. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca, dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Uroczystości takie jak te są niezmiernie potrzebne. Scalają to, co w życiu najważniejsze - rodzinę.

Opracowanie: Marzena Jankowska

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się