pm3_2.jpg
           
grafika
Klub "Wiewiórka" PCK

 

 

      

 

 Przedszkolaki z „Niezapominajki” członkami Klubu „Wiewiórka”

 

W trosce o edukację zdrowotną wychowanków powstał w przedszkolu Klub „Wiewiórka”, którego nadrzędnym celem jest wyrabianie nawyków dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo naszych przedszkolaków.

W ramach działalności klubu przedszkole aktywnie włącza się w akcje i konkursy organizowane przez Zarząd PCK w Rypinie. Uczestniczymy również w przemarszach propagujących zdrowy tryb życia.

Największym sukcesem klubu było otrzymanie tytułu „Najlepszego zbieracza grosza” (przez kilka kolejnych lat) w Ogólnopolskiej Akcji Społecznej – Gorączka złota.

Cele i zadania klubu realizowane są głównie przy pomocy programu „Super Wiewiórka – przyjaciółka Oli i Kuby” opracowanego przez Krajową Radę Młodzieżową PCK. „Super Wiewiórka” zachęca dzieci do systematycznego szczotkowania zębów w przedszkolu i w domu. Przedszkolaki miały okazję do obejrzenia filmu edukacyjnego i poznania bohaterów „Pastusiowej Krainy”

W trosce o bezpieczeństwo własne i kolegów poznały zasady poruszania się po drogach, uczestniczyły w spotkaniu z policjantami podczas wycieczki na policję.

W bieżącym roku szkolnym przedszkole przystąpi do konkursu plastycznego pod hasłem „Wpływ środowiska na zdrowie”.

Organizatorem konkursu jest Oddział Rejonowy PCK w Rypinie.

 

                                                    Opiekun PCK przy Przedszkolu Miejskim nr 3

                                                 w Rypinie Elżbieta Kijewska    

                                                          

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się