pm3_2.jpg
           
Mali, ale mądrzy naukowcy

 

 

Mali, ale mądrzy naukowcy

Projekt

”Small but Smart Scientists” (”Mali, ale mądrzy naukowcy”)

Celem projektu jest zachęcenie dzieci do uważnej obserwacji i eksploracji świata, który je otacza.  Dzieci prowadzą obserwacje przyrodnicze, stawiają tezy i sprawdzają je w toku prostych eksperymentów naukowych, wysuwają wnioski z doświadczeń . Projekt zakłada także wymianę doświadczeń pomiędzy nauczycielami, poznanie nowych metod w pracy z dziećmi.

Kraje biorące udział w projekcie: Francja, Malta, Czechy, Litwa, Niemcy, Polska, Rumunia, Wielka Brytania, Rumunia,  Bułaria, Turcja

Projekt polega na:

  1. Dzieci wraz z nauczycielką przeprowadzają przynajmniej po jednym eksperymencie dotyczącym każdego z czterech obszarów:

-     Moje ciało i zmysły

-     Niebo (gwiazdy, planety, księżyc, chmury, pogoda)

-     Ziemia (gleba, rośliny)

-     Woda

  1. Nauczycielka umieszcza zdjęcia, prezentacje multimedialne, filmiki dokumentujące eksperymenty i obserwacje przeprowadzane przez dzieci na Twinspace projektu.
  2. Dzieci wraz z nauczycielką oglądają eksperymenty i obserwacje przeprowadzone przez uczestników projektu z innych krajów. Korzystają z pomysłów partnerów, przeprowadzają podobne doświadczenia i sprawdzają czy dojdą do podobnych rezultatów.

 

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się