pm3_2.jpg
           
Gość z Hiszpanii odwiedza „Niezapominajkę”

Gość z Hiszpanii odwiedza „Niezapominajkę”

Jest niewielkiego wzrostu, nosi buty nie do pary, ma wąsy, duże żółte oczy i jest cały granatowy. Kot Pete, bo o nim mowa, przybył właśnie z  północy Hiszpanii, wysłany pocztą przez dzieci ze szkoły w Maniños. Razem z kotem Pete’m Zuchy II znalazły w paczce książkę o kocie i jego butach, album ze zdjęciami  swoich hiszpańskich rówieśników, wykonane przez nich rysunki oraz drobne upominki. Radości nie było końca. Kot Pete został wyściskany i oprowadzony po sali Zuchów II. Dzieci z zaciekawieniem oglądały książkę, album i rysunki, a upominki zabrały ze sobą do domu.

Kot Pete spędzi w Polsce kilka tygodni, a potem wyruszy w dalszą podróż w pocztowej paczce. W ramach projektu e Twinning „Around the world with Pete the cat” (Dookoła świata z kotem Pete’m) odwiedzi jeszcze Bułgarię, Rumunię, Grecję, Cypr i Turcję, a potem powróci do Hiszpanii.

W ciągu tych kilku tygodni, które Pete spędzi w Polsce, będzie towarzyszył dzieciom z grupy Zuchy II, które wraz z nauczycielką Anną Taczyńską zaopiekują się nim. Będą starali się go bliżej poznać, pokazać mu swoje przedszkole i miasto, swój kraj, polskie tradycje i zwyczaje. Przygotują także 2 strony do tworzonej wspólnie z dziećmi z innych krajów (biorących udział w projekcie) książki o kocie.

Prezedszkole „Niezapominajka” uczestniczy w projektach eTwinning od września 2014 roku. Dzięki tej inicjatywie, dzieci mają okazję do żywego kontaktu ze swoimi rówieśnikami z Europy. Dzieci dowiadują się o sobie nawzajem mnóstwa ciekawych rzeczy. Dostrzegają wiele podobieństw do kolegów i koleżanek z Europy, choć nierzadko wydają się być również zadziwione, choćby obco brzmiącym imieniem kolegi czy koleżanki.

   Do tej pory zrealizowaliśmy pięć projektów, m.in. One Day in Kindergarten (Jeden dzień w przedszkolu), Small but smart scientists (Mali ale mądrzy naukowcy), Let’s put our hands together (Połączmy nasze dłonie). Obecnie bierzemy udział w trzech projektach: What do we have above our heads? (Co jest nad naszymi głowami?), Around the World with Pete the cat oraz Christmas cheer Exchange (Świąteczne pozdrowienia).  Wszelkie informacje na temat zamkniętych i bieżących projektów, relacje z ich przebiegu oraz zdjęcia i filmiki można znaleźć na stronie internetowej naszego przedszkola.

Anna Taczyńska